עיצוב כריכות ספרים

אין לאיש ספק שבשביל להפוך את הספר שלנו ליצירה המושלמת שעליה חלמנו עוד לפני שהתחלנו לכתוב אפילו עמוד אחד, יש לקחת בחשבון את אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך של הוצאת הספר לאור: עיצוב הכריכה. אחרי עריכת ועימוד הספר שעבר שוב מקצה תיקונים ועריכה לשונית, הגיע השלב בו צריך לעצב את הכריכה שלכם, חלק לא פחות מרגש מהוצאת הספר עצמו, כיוון שמדובר ממש בשלבים האחרונים.

בשביל לעצב את הכריכה בצורה מושלמת, כדאי לפנות להוצאת ספרים אשר תשקיע בכותב את מלוא תשומת הלב, תעניק לו ליווי אמיתי ומקצועי בדרך אל היעד. בבטי ששון סטודיו ניתן לעצב את כריכת הספר שלכם עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב, שיתאימו את עצמם לרצונות שלכם, ובשילוב האלמנטים המקצועיים יובילו אתכם לתוצאה הרצויה.

אל תתפשרו: עיצוב כריכות ספרים

כשאדם מגיע לחנות הספרים וברצונו לבחור ספר שיוכל להעביר איתו את השבועות או הימים הקרובים, לרוב הדבר הראשון שתופס לו את העין זו הכריכה. לכריכה מקום חשוב מאוד באיך שהספר יוצג לאנשים, והיא צריכה להיות מקצועית, אלגנטית – ומתאימה לרוח הספר ולמסר שהוא רוצה לשדר לקורא. כריכה שלא עוצבה עם מחשבה והתאמה לספר יכולה לגרום לכך שהספר לא יצליח ואנשים לא ירכשו אותו. לכן עדיף שתפנו
לאנשי המקצוע הנכונים כדי שתוכלו להיות בטוחים שקיבלתם את המוצר הטוב ביותר.

מעצבים את הסיפור

כאמור, עיצוב הכריכה הוא לא דבר של מה בכך ואין להקל בו ראש. בבטי ששון סטודיו מודעים לחשיבות של כריכה מעוצבת היטב, שמשדרת את הסיפור לקורא שמגיע לבחור את הספר. כריכות ספרים צריכות להיות אינפורמטיביות מצד אחד, אך מנגד, יש לבחור את הויז׳ואל שיספר את הסיפור בצורה הטובה ביותר ולמעשה ישתלב בצורה מושלמת עם הטקסט שלרוב יהיה בגב הספר וייתן תקציר לסיפור. עם זאת, בעיצוב כריכה יש הרבה תיקונים, הערות, ניסיונות לבחור את הכריכה המושלמת – אך לבסוף, כשהמוצר השלם עומד על המדפים, הסיפוק הוא עצום.

עיצוב כריכת ספר
Credit: Pixabay.com

עיצוב כריכת ספר

אומרים שאין טוב ממראה עיניים. ואכן, כשאנו ניגשים לקניית ספר חדש, בדרך כלל השלב הראשון בהליך הבחירה שלנו הוא מבט על כריכת הספר. עיצוב אשר שובה את העין יסקרן אותנו ויגרום לנו לרצות לצלול פנימה אל תוך עולמו של הספר שאנחנו מחזיקים בידינו ולדעת עוד עליו. עיצוב כריכת ספר הוא שלב קריטי וחשוב לכל הדעות בהוצאת ספרים, וכדאי לוודא שאתם בידיים הנכונות כשאתם נותנים למישהו לעצב את עטיפת היצירה שלכם. באתר האינטרנט של בטי ששון סטודיו תוכלו למצוא בית להוצאת ספרים, כזה שילווה אתכם משלב עריכות הלשון, דרך עיצוב הכריכה ועד ללידתו של ספרכם החדש.

עיצוב כריכת ספר – בטי ששון סטודיו

רבים נוטים לחשוב שעיצוב כריכת ספר מסתכם בדף הקדמי בלבד, אך זוהי כמובן טעות, שכן הכריכה כוללת שלושה חלקים שונים ולכל אחד מהם יש תפקיד משמעותי משלו.

החלק הראשון הוא קדמת הכריכה, והוא ככל הנראה המשמעותי ביותר. זכרו, אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני. בעיצוב קדמת הכריכה כדאי לשלב אלמנט ויזואלי אשר ישקף באופן אידיאלי את רעיון הספר והחזון שלכם, בנוסף לפרטים טכניים כמו שם הכותר ושם הסופר.

החלק השני הוא שדרת הכריכה, חלק חשוב בפני עצמו; בו יצוין שם הספר, שם הכותב, פרטי הוצאה לאור ולעיתים אלמנט ויזואלי מינימלי. ברוב הספריות וחנויות הספרים ניתקל בשורות של שדרות כריכה, שכן הספרים מסודרים זה לצד זה בצורה אנכית, ולכן כדאי להבטיח ששדרת הכריכה של ספרכם היא מוצלחת ומסקרנת.

החלק השלישי והאחרון הוא החלק האחורי, אליו תרצו למשוך את הקורא לאחר שיתרשם משדרת הכריכה ומקדמת הכריכה. בחלק זה יוצג תקציר הספר, פרטים עליו ועל הסופר. בשלב זה
הקורא מקבל מושג רחב יותר על הרעיון והעולם שאליו הוא מוזמן לצלול.

כיצד לבחור במעצב כריכת ספר מקצועי

כאשר אנו עושים צעד משמעותי כמו בחירת מעצב לכריכת הספר שלנו, אנו רוצים להיות בטוחים שנקבל את העיטור המשקף ביותר, הפונט המדויק בצורה שלו ובגודל שלו ובעיקר עיצוב שישקף בצורה אופטימלית את החזון שלנו. לכן, כדאי לבחור במעצבים בעלי ניסיון, כאלה שבאמתחתם מספר רב של פרויקטים וספרים עליהם עבדו. אתם מוזמנים לפנות לבטי ששון סטודיו, אשר פועל מעל ל-17 שנים, ומהווה בית חם ליוצרים, חברות וארגונים שמכוונים גבוה. בסטודיו שואפים תמיד לעיצוב מוצר ברמה גבוהה וללא פשרות, כך שלבטח תוכלו להיות רגועים שעשיתם את הבחירה הנכונה.

דילוג לתוכן