עימוד ספרים

אחד האלמנטים החשובים ביותר כשניגשים לעצב ספר או אלבום כלשהו, הוא עימוד ספרים מקצועי. כשמתעסקים בנושא זה, עדיף לבחור באנשי מקצוע מהשורה הראשונה אשר יעזרו בעימוד הספר והגשתו בצורה הנוחה והמקצועית ביותר ללקוח. אחת ההתמחויות הטובות ביותר של בטי ששון סטודיו הוא טיפול בעימוד של ספרים, אצל אנשים בעלי ניסיון רב בעיצוב העמודים בצורה שתיתן לקורא שלנו תחושה שהוא נמצא ממש בתוך הספר, המילים זורמות היטב והוא נשאב אל הסיפור.

עימוד ספרים אינו דבר של מה בכך ואין להקל בו ראש. על פניו, זה נראה כמו חלק פחות חשוב במסגרת המאמצים אשר מושקעים בכתיבת ספר, אך ההיפך הוא הנכון. בנושא של עימוד ספר צריך לשלב טכניקות רבות ואסטרטגיה שלמה בטרם מתחילים את הפרויקט הכל כך חשוב. אם אנחנו מדברים על אלמנטים כמו גריד של העיצוב, כותרות רצות, תבליטים, תת כותרות, מספרי עמודים, כותרות רגילות ועוד, עדיף שזה יהיה בידיים של המקצוענים.

תשאירו את זה למקצוענים: עימוד ספרים

כשאנו ניגשים לתחילת הכתיבה של הספר, יש אנשים שלא יודעים איך הספר שלהם ייראה בסוף בצורתו המוגמרת – ויש כאלה שיודעים כבר איך תראה הכריכה ומה יהיה כתוב עליה. שני סוגי האנשים יצטרכו בסופו של דבר לשלב אלמנטים עיצוביים בספר ולעמד את העמודים. למרות זאת, גם אם החזון שלכם ברור לחלוטין ואתם כבר יודעים בדיוק מה יהיה בספר, סביר להניח שהספר יעבור עוד הרבה שינויים עד שיגיע למדפי חנויות הספרים. לכן, עדיף שלא להתקבע, לתת לאנשי המקצוע לנווט אתכם ולחשוב איך אתם מוצאים את עמק השווה כדי שהיצירה שלכם תהפוך להיות מושלמת.

השקעה ומחשבה

אם אתם רוצים שהספר שלכם יקבל את הצורה והעיצוב שאתם מדמיינים, כדאי לפנות לאנשי המקצוע בבטי ששון סטודיו אשר מעניק את השירותים הנ"ל בנוסף לשירותים נוספים, כמו גם בניית אתרים ועיצובים, הוצאת ספרים ואף מיתוג עסקי. בנושא על עיצוב ספרים, עדיף להשקיע ולבחור במעצבים בעלי ניסיון, שיעניקו לספר שלכם את הנגיעות שחסרות בשביל להפוך אותו ליצירה המושלמת שעליה חלמתם. חשוב לציין שבבטי ששון סטודיו עובדים גם על ספרי מחקר, ספרי עיון, ספרי זיכרונות, סיפורים אישיים ורומאנים.

עימוד
Credit: Pixabay.com

עימוד

בכל ספר מושקעת מחשבה רבה וגם הרבה עבודה. לכל ספר למעשה יש את הסיפור שעומד מאחורי יצירתו, סיפור שלא תמיד ידוע למי שהגיע לשלב הסופי של התהליך המדובר: רכישת הספר. מאחורי החשיבה העמוקה על הכריכה ומה שיהיה כתוב בה, בנוסף לטקסטים הרבים שמתחברים יחדיו לסיפור המסופר בספר עצמו, יש אלמנט נוסף שדורש מחשבה ועבודה מרובה של מספר גורמי מקצוע בטרם יגיעו הספרים למדפים: לאלמנט הזה קוראים עימוד בשפה המקצועית.

אם אתם רוצים לבנות את הספר שלכם בצורה הטובה ביותר, או להוציא ספר קטן לילדים, קטלוג, ספר מסע או כל דבר אחר הדורש עימוד מקצועי, ניתן לגשת לבטי ששון סטודיו ולקבל הכוונה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר, בנוסף לשירות יעיל והכרחי לספר שלכם, היצירה שעליה עבדתם כל כך הרבה. החלק שנקרא עימוד הוא למעשה ארגון של טקסט, עמודים ותכנים שונים בספר. לעימוד יש תכונות רבות כמו כותרות, בחירת פונטים מדוייקת, מספרי עמודים, שוליים, תת כותרות ועוד. חשוב לציין שבסטודיו של בטי ששון עובדים גם על ספרי מחקר, ספרי עיון, ספרי זיכרונות, סיפורים אישיים ורומנים.

עימוד מקצועי

בשביל לעמד את הספר בצורה המקצועית ביותר, יש להיעזר במעצב גרפי אשר ידאג לעימוד ולכל האלמנטים מסביב. אל תטעו, ישנו הבדל גדול בין הנושא של עימוד לפן של העיצוב – והתחומים הללו יכולים להיות נפרדים לחלוטין, עם דרישות שונות ועם אנשי מקצוע שונים. כמובן עדיף שאיש מקצוע יעשה זאת ובאמצעותו תוכלו לקבל עיצוב אשר משדרג את כל החוויה של הקריאה, ואת הגישה של אנשים לספר עצמו. יש כאלה שבוחרים לתת את העבודה לשני מעצבים שונים, שכל אחד מהם יתעסק בעבודה אחרת וישקיע בה את כל מאמציו. בסטודיו בטי ששון אתם מקבלים את כל השירותים תחת קורת גג אחת.

תחשבו על הספר שלכם

המעצב/ת גרפי/ת של הספר שלכם ישתמשו לבטח בתבנית חבויה, כמו דף שעליו פרוסה רשת של קווי עזר מסוימים אשר מאפשרים לעמד את העמודים של הספר. כשצריכים הכוונה מקצועית בנושא, כדאי לשים את היצירה שלכם בידיים טובות ובעלות ניסיון רב, ואת כל אלה תוכלו למצוא בבטי ששון סטודיו אשר מעניק שירותים של הוצאת ספרים, בנוסף לפרויקטים רבים כמו גם מיתוג עסקי, בניית אתרים ועוד. אם הספר שלכם חשוב לכם ואתם רוצים שהיצירה תהפוך למושלמת, בטי ששון סטודיו הוא המקום בשבילכם.

עימוד ספר
Credit: Pixabay.com

עימוד ספר

לרוב האנשים נראה שהפקת ספר זה תהליך די פשוט – ורואים בשלב הכתיבה את החלק הקשה ביותר, אך לא כך הם פני הדברים. בשביל להוציא ספר לאור, יש מספר שלבים שצריך לעבור מעבר לשלב הכתיבה, שכמובן מהווה נדבך חשוב. לאחר כתיבת התוכן, צריך לעבור עריכה לשונית וגם עריכה כללית, זאת בנוסף לשלב עימוד ספר ועיצוב תמונות ואיורים, עיצוב כריכה ועוד. בבטי ששון סטודיו תוכלו למצוא מענה לכל השלבים הללו עד שתגיעו למוצר המוגמר: ספר משלכם שנמצא במדפי החנויות.

עם זאת, גם אנשים שלא מעוניינים בהפצה רחבה, יכולים למצוא מענה בסטודיו, שנותן את האפשרות גם לכאלה שמסתפקים בהוצאות ספרים קטנות. באמצעות ליווי אישי וצמוד של אנשי המקצוע בסטודיו תוכלו להיות בטוחים שהיצירה שלכם תקבל את הטיפול הראוי ביותר. להוציא לאור ספר זה תהליך ארוך ולפעמים יכול להיות גם קצת מתיש, אבל בסופו של דבר גם משתלם ומספק, כיוון שלהוציא ספר לאור זה פרויקט שנותן לכותב את היכולת לבטא את עצמו ואת הכישרון שלו בצורה הטובה ביותר.

בדרך ליצירה: עימוד ספר

אחד השלבים החשובים ביותר, שלא כולם תמיד יודעים עד כמה הוא חשוב למעשה, הוא של עימוד הספר. חלק חשוב בחוויית הקריאה של הקורא טמון במיקום הכותרות, אפילו השוליים ומספרי העמודים צריכים להיות במקום המתאים, כמו גם תבליטים, כותרות רצות בראש העמוד ועוד. העימוד הוא מלאכת עבודה בפני עצמה – ולעתים המעצבים הגרפיים מתחלקים ביניהם בעבודה, כאשר מעצב אחד אחראי על עיצוב העמודים ומעצב אחר מתמקד בעימוד בלבד, בשביל לתת את תשומת הלב שכל כך חשובה בשלב הזה.

הוצאות ספרים: שלב אחר שלב

בסטודיו בטי ששון ניתן להוציא ספר באמצעות שיטת 12 השלבים אשר מתחילה מהרגע בו הכותב מעביר את התכנים לסטודיו ומשם מתחיל התהליך שבסופו היצירה מגיעה למדפי החנויות. לאחר שהכותב מעביר את התכנים, מתחיל שלב עריכת התוכן והעריכה הלשונית, כאשר בהמשך יש מקצה תיקונים ואז עוברים לשלב עריכת הכריכה, עימוד ספר ועיצוב העמודים. בסוף, שוב מקצה שיפורים ותיקונים והנה, יש לכם ספר מוכן.

עיצוב ועימוד ספרים
Credit: Pixabay.com

עיצוב ועימוד ספרים

כשמתחילים לכתוב ספר, צריך לקחת בחשבון שלפני שנוכל להניח אותו על מדפי חנויות הספרים, נצטרך לעבור תהליך שלם עד להוצאתו לאור. אם המטרה שלנו היא למכור עשרות ואולי מאות אלפי ספרים, סביר להניח שנפנה להוצאות ספרים גדולות. אך אם המטרה שלנו היא להתחיל, לפתח את התחום הזה אצלנו ולהגיש את הסיפור שלנו בתחילת דרכנו ככותבים, עדיף שנפנה להוצאות ספרים קטנות בטרם התחלנו לעבוד על עיצוב ועימוד ספרים כיוון שמדובר בתהליך חשוב מאין כמותו עבור הספר.

בסטודיו של בטי ששון ניתן למצוא אנשי מקצוע אדיבים ובעלי ניסיון רב ועשיר, שיכולים לסייע לכם לבחור את הדרך הנכונה ביותר עבור התהליך שתרצו לעבור עם הספר שלכם בעיקר עם עיצוב ועימוד ספרים. באמצעות שיטת 12 השלבים עד ליצירת הספר, תוכלו להתחיל מרגע העברת הטקסט לסטודיו, עיצוב העמודים והכריכה של הספר, העימוד של הספר ולבסוף, תגיעו למוצר המוגמר: יש לכם ספר שיכול לצאת אל חנויות הספרים באופן רשמי ולעבור אל הקורא.

עיצוב ועימוד ספרים – בטי ששון סטודיו

כשמדובר בנושא של עיצוב ועימוד ספרים, עדיף תמיד לקחת את אנשי המקצוע הטובים ביותר, לבדוק את ניסיונם ולראות עבודות שלהם. לא כל מעצב גרפי יכול לעמד את עמודי הספר בצורה הנכונה ביותר עבורו – ויש לקחת בחשבון את האלמנטים הרבים שנמצאים בדרך. הסיפור כפי שסופר, הכותרות שיעבירו את המסרים שבתוך הסיפור של הכותב, בחירת הפונטים המדוייקת, חוויית הקריאה ואפילו מיקום המספרים בעמודי הספר הם חלק בלתי נפרד מעיצוב ועימוד ספרים. ארגון של טקסטים, תמונות, איורים ותכנים שונים על גבי עמודים של ספר, זו עבודה בפני עצמה ואין להקל בה ראש.

ספר במדפים

לכל ספר יש תהליך שלם העומד מאחוריו. בכל ספר שיוצא אל האור יש עשרות אלמנטים שנלקחים בחשבון בטרם הוא מגיע אל הקורא, אשר לרוב לא מבין בדיוק את כל מה שעשו אנשי המקצוע בטרם הגיעו ליצירה המוגמרת. כאשר כל חלקי הפאזל מתחברים בצורה שמתאימה לכל הצדדים, אחרי שעברו הרבה עיניים בוחנות וגם מקצועיות, רק אז הספר מקבל את החותמת הסופית שמניחה אותו על מדפי חנויות הספרים.

דילוג לתוכן