הוצאת ספרים פרטית

לא כל אחד שכותב ספר מעוניין להוציא אותו לאור דרך הוצאות הספרים הגדולות – ולא לכל אחד יש את אותן מטרות כמו שיש לסופרים הגדולים ביותר, אשר שואפים תמיד להפיץ את הספר שלהם בתפוצה נרחבת ולמכור כמה שיותר עותקים של הספר. למעשה, יש הוצאות ספרים פרטיות אשר עבורם הוצאת ספרים זו דרך חיים, תוך הבנה שמדובר ביצירה שאדם השקיע בה את כל כולו – ולכן יש להתייחס לכך באותה צורה.

בטרם התחלתם בעיצוב הספר שלכם ועימודו, יש לבדוק שאתם נמצאים בידיים טובות ובסטודיו שייתן לכם יחס מקצועי ואישי, וחשוב מכך, יעניק לכם בסופו של תהליך את אחת המתנות הגדולות ביותר שכותב יכול לחלום עליה: הוצאת הספר שלו לאור. בטי ששון סטודיו מאפשר לכותבים שמגיעים אליו ללכת לפי המסלול של הסטודיו, בן 12 השלבים. השלב הראשון הוא כמובן עריכה לשונית של הטקסט המקורי, בהמשך שלבים נוספים הקשורים לעיצוב ועימוד ועריכה לשונית והשלב האחרון, שלב 12, הוא למעשה השלב הסופי שמבשר: יש לכם ספר!

יחס אישי ליצירה שלכם: הוצאת ספרים פרטית

לפני שהספר מגיע למדפים, יש מספר פעולות שצריך לעבור בדרך, ועדיף לקחת אותן בחשבון מראש. מרגע הכתיבה של האות הראשונה ועד לכריכה ששמה את החותם הסופי על הספר, יש צורך בעיצוב, איורים או הצבת תמונות בעמודים, הגהה לשונית כמובן, דברים שלמעשה לוקחים הרבה זמן והרבה השקעה. ספר זה לא רק סיפור שכותבים, אלא עולם ומלואו העומד מאחורי זה.

מהכתיבה ועד לכריכה

כשאתם מגיעים לחנות הספרים בשביל לבחור את הספר הבא שייקח אתכם למסע שלו, הכול נראה די מובן מאליו. הספרים מונחים במדפים, חדשים, מעוצבים ומושכים את העין. עם זאת, דעו שבכל פרט קטן במוצר הזה, הושקעו שעות רבות של מחשבה ועבודה קשה. אם גם אתם מעוניינים שהספר שלכם ייצא בצורה המקצועית ביותר, בטי ששון סטודיו מעניק שירות של הוצאת ספרים פרטית עבור כל אחד ואחת, והליווי מתחיל מרגע כתיבת האות הראשונה ועד שהספר מונח במדף או אצל המחבר שלו, תלוי כמובן ברצונו. חשוב לציין שבבטי ששון סטודיו עובדים גם על ספרי מחקר, ספרי עיון, ספרי זיכרונות, סיפורים אישיים ורומאנים.

הוצאות ספרים קטנות
Credit: Pixabay.com

הוצאות ספרים קטנות

כל אדם שכתב והוציא לאור ספר בשלב מסוים בחייו, יודע שמדובר בתהליך ארוך ולפעמים גם מתיש, תהליך שלא תמיד תלוי בך במאה אחוז. בשביל לצלוח אותו בשלום, צריך שיהיו לידך אנשי מקצוע טובים, אשר יבינו את הרצונות שלך ויתאימו את עצמם אליך עד שלבסוף היצירה הפרטית שלך תהפוך מחלום למציאות. בבטי ששון סטודיו מבינים את הרגישות הסובבת את כל התהליך של הוצאת ספרים, ולשם כך מקצים את אנשי המקצוע הטובים ביותר שעובדים בשיטה אשר מתאימה לכל כותב.

למעשה, הכותב צריך לעבור תהליך די ארוך עם אנשי מקצוע ובעיקר מעצבים גרפיים שיעזרו לו לקחת את היצירה שלו ולהפוך אותה לספר שיגיע למדפי חנויות הספרים. עם זאת, לפעמים השאיפות הן קטנות יותר, כאשר הכותב רוצה להוציא רק כמות קטנה של ספרים ולשם כך הוא פונה להוצאות ספרים קטנות, כדי שגם יוכל לקבל את היחס האישי לו הוא מצפה וגם ירגיש שמלווים אותו באופן מקצועי בכל התהליך המרגש של הוצאת ספר – עד לשלב הסופי.

להפוך את החלום למציאות: הוצאות ספרים קטנות

אחד היתרונות של בטי ששון סטודיו על פני הוצאות ספרים אחרות טמון בשיטת 12 השלבים שמתחילה למעשה בכך שהכותב מעביר את הטקסטים לסטודיו, שם הם עוברים עריכה לשונית, משם הטקסט חוזר להערות ותיקונים. המעצבים מכינים שלוש סקיצות לעימוד הספר, בוחרים סקיצה, ממשיכים לעבר עיצוב הכריכה, חלק מרגש בפני עצמו – עוד מספר תיקונים והשלב הסופי: יש לכם ספר משלכם.

מהעריכה ועד לכריכה

אם אתם חושבים לכתוב ספר, או שאתם בעיצומה של כתיבה, אתם אולי עוד לא מודעים לתהליך שאתם צריכים לעבור עד שהספר למעשה יהיה מוכן לשיווק בחנויות. הוצאות ספרים קטנות בדרך כלל עובדות יותר עבור הכותב, אך בדיוק לשם כך הן הוקמו – להעניק את הליווי וההכוונה שהכותב כל כך זקוק להם. סטודיו כמו בטי ששון סטודיו למשל, שם לעצמו מטרה, להעניק לכל כותב את היחס האישי לו הוא והיצירה שלו ראויים וללוות אותו מהרגע הראשון ועד לסוף היצירה. חשוב לציין שבבטי ששון סטודיו עובדים גם על ספרי מחקר, ספרי עיון, ספרי זיכרונות, סיפורים אישיים ורומאנים.

דילוג לתוכן